Насловна / Вести / Се чисти пешачката зона на „Туристичка“ во Охрид

Се чисти пешачката зона на „Туристичка“ во Охрид

turisticka

Екипите на Јавна хигиена при ЈП „Охридски Комуналец“ деновиве интензивно работат на  уредување на пешачката зона по целата должна на булевар „Туристичка“, пишува OhridNews.

Од двете страни на булеварот, темелно се чистат тротоарите од наносите од песок и земја, се отстранува ниската вегетација и се расчистуваат одливните шахти. Ангажирани се шест општи комунални работници, а активностите ќе се одвиваат етапно во следните три дена, информираат од ЈП „Охридски Комуналец“.

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top