Насловна / Вести / Сараевски пентхаус: Приватен готвач, батлер и библиотека за 170 долари на ден

Сараевски пентхаус: Приватен готвач, батлер и библиотека за 170 долари на ден

Од неодамна ова е најлуксузното сместување кое може да се најде во Сараево. Се работи за апартман од 200 квадратни метри кој содржи три спални, опкружен е со паркови и оддалечен од центарот на само неколку минути пеш. Апартманот е уреден со слики од познати уметници од БиХ, а гламурозниот дневен престој нуди работна соба, библиотека, кујна и две бањи. За цена од 170 УСД на ден, понудата опфаќа и готвач, батлер и приватен туристички водич.
Сепак, и покрај сите привлечни детали, домаќинот не сака гостите да имаат деца помали од две години, ниту да ги угости нивните домашни миленици.
Sarajevo penthaus 1

Sarajevo penthaus 2

Sarajevo penthaus 3

Sarajevo penthaus 4

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top