Насловна / Арт и дизајн / Samsung AirDresser – сам пере и сам пегла (видео)

Samsung AirDresser – сам пере и сам пегла (видео)

Samsung се труди со технологија што повеќе да го олесни животот на потрошувачите.

Последниот производ на брендот е AirDresser, а многу луѓе овој произвот ќе го окарактеризираат како бајка, со оглед на тоа колку го олеснува животот.

1_resize

Вашиот стар гардеробер ќе се чувствува посрамено во споредба со оваа технологија на ормар, која користи smart steamer за да ја испегла гардеробата без напор, заедно со системите JetSteam и Jet Air.

13_resize

AirDresser потсетува на паметен и луксузен фрижидер, кој се спротиставува на сите традиционални норми на перење веш. Без бука и прашок, овој гардеробер ја прави вашата облека чиста и добро испеглана. Samsung тврди дека овој уред е толку тивок, па така можете да го сместите во спалната соба.

2_resize

Волшебниот гардеробоер го сочинува триото: Air Handers, Jet Air sistem која ја напалува и отстранува прашината, како и JetSteam, кој убива бактерии, вируси и алергии.

За оние кои се грижат дали ќе се чувствува мирисот на храна и цигари, AirDresser е опремен да ги намали сите мириси со дезодорансен. AirDresser не бара посебно одржување, туку има сопствен систем на прочистување. Ќе биде пуштен во продажба од овој април, со почетна цена од 1.400 долари.

14_resize

12_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top