Насловна / Вести / Саемот за градежништво во Белград, одложен за средината на јуни

Саемот за градежништво во Белград, одложен за средината на јуни

Организаторот на најголемиот саем за градежништво во регионот, соопшти дека врз основа на рефрентните факти и реални проценки во врска со новонастанатата ситуација со пандемијата на корона вирусот, одлучено е 46-тиот Меѓународен саем за градежништво SEEBBE (South East Europe Belgrade Building Expo) 2020 да се одржи во изменет термин. Новиот термин на одржувањето на саемот SEEBBE, е 10-13 јуни 2020 година.

SEEBBE2

SEEBBE1

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top