Насловна / Вести / Реновирана Белата куќа во Вашингтон – нов мебел и многу златни орли

Реновирана Белата куќа во Вашингтон – нов мебел и многу златни орли

Juzen vlez
По двомесечното реновирање кое чинело над 3 милиони долари, Белата куќа, службената резиденција на претседателот на САД го доби својот нов изглед.
White House Offers Glimpse Of Recently Finished Renovations
Знак за добредојде е поставен на влезот во западното крило чии делови се исто така реновирани.
Ovalna soba
Овалната канцеларија има нови тапети кои ги избрал лично Доналд Трамп, а на таванот над лустерот поставен е кип на орел.
Luster vo ovalnata soba
Орлите во златна боја доминират како украси низ целиот објект.
Ruzvelt soba detal
 Во Рузвелтовата соба поставен е портрет на Франклин Рузвелт.
Ruzvelt soba portret
Од Белата куќа особено го истакнуваат фактот дека целиот мебел е произведн во САД.
Ruzvelt soba za vreme na renoviranje
Реновирањето на системите за греење, климатизација и IT во Белата куќа е иницирано уште во времето на Барак Обама.
Zapadno krilo lobi
Soba Ruzvelt
Renoviranje-Bel-dom-vasington
Ovalna soba1
Ovalna soba za vreme na renoviranje
Lobi zapadno krilo
Enterier1
President Donald Trump
Abraham Linkoln bista

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top