Насловна / Архитектура / Работилницата по Архитектура и Поезија на тема Скопје 55

Работилницата по Архитектура и Поезија на тема Скопје 55

Ќе се одржи работилницата по Архитектура и Поезија на тема Скопје 55: Која е иднината на градот 55 години по земјотресот?
Две паралелни бесплатни работилници ќе се одржат од 27ми до 30ти октомври, една работилница по архитектура предводена од Сара Симоска и една по поезија предводена од Калиа Димитрова.
Пријавувањето е до 25ти октомври. Повеќе информации можете да прочитате на линкот.

skkk3

[/mobileonly]

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top