Насловна / Арт и дизајн / Повик за учество на Summer School as a School

Повик за учество на Summer School as a School

Stacion – Центарот за современа уметност од Приштина го објави отворениот повик за учество на Summer School as a School (SSAS) за 2017 година.

Summer School as a School (SSAS) е уметничка и образовна платформа иницирана и имплементирана од Stacion – Центарот за современа уметност во Приштина во соработка со партнери од Љубљана, Њујорк, Белград, Виена, Осло, Скопје и Сараево.ssas2017

Организаторот Stacion – Центарот за современа уметност, во соработка со Проектниот простор Прес ту егзит од Скопје како партнерска организација од основањето на проектот, овозможува финансирање на учество на школата за неколку македонски кандидати.

Програмата на школата ќе се одржува во периодот 10 – 24 јули годинава. Крајниот рок за пријавување е 30 април 2017.

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top