Насловна / Арт и дизајн / Панорама на град во маса

Панорама на град во маса

Кипарското дизајн студио Mousarris со седиште во Ларнака, специјализирано е за креирање единствени парчиња мебел, кои асоцираат на хировити скулптури.

1_resize

Нивната маса наречена Metropolis, која е дел од колекцијата Wave City инспирирана е од градските панорами на филмските хитови на Кристофер Нолан. Или како што објаснуваат авторите цитирајќи го Езра Паунд (модернистички поет и критичар) „Секоја голема уметност е родена од метрополата“.

3_resize

Масата Metropolis е педантно изработено парче кое во себе крие функционалност и естетика.

Заронете во измислената метропола Stelios Mousarris. Коцката може да се пофали со тенка линија, мат црна завршна обработка и панорама на град затворена во стакло. Елегантната црната коцка има робусна рамка што им овозможува на измислените згради на Stelios удобно да се одмораат.

2_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top