Насловна / Вести / Отворен нов КЕЦ на ЕВН во Битола

Отворен нов КЕЦ на ЕВН во Битола

ЕВН Македонија го отвори новиот КЕЦ (Кориснички енерго центар) во Битола за потрошувачите во овој реон. Новиот објект е лоциран во населбата Боримечка на површина од близу 1000 метри квадратни и е направен во согласност со ЕВН стандардите, со оптимална организација за опслужување на поголем број корисници истовремено.original

Соодветниот паркинг простор овозможува и полесен пристап до Центарот, а општите и специфични услови за работа на вработените се надградени.

На свеченото отворање на присутните им се обрати претседателот на Управниот одбор на ЕВН Македонија, Штефан Петер.evn bitola

 

 

 

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top