Насловна / Вести / Опра Винфри купила имот во Вашингтон вреден 8,2 милиони долари

Опра Винфри купила имот во Вашингтон вреден 8,2 милиони долари

Познатата американска ТВ водителка и филмска подуцентка Опра Винфри, купила нов имот за кој издвоила 8,2 милиони американски долари. Имотот наречен  Madroneagle се наоѓа во Вашингтон, а се ссостои од главна куќа, куќа за гости, шадрвани и други содржини. Главната куќа има четири спални соби а за најзината изградба главно е користено дрво. исто така, тука се наоѓа и вински подрум, библиотека, како и печка за пица. Повеќе детали погледајте во галеријата
1_921226_14_1460317226.0.0
12190254_web1_M2-Madroneagle-180606
12190254_web1_M4-oprah4-EDH-180606
oprah-orcas-house-games
oprah-orcas-house-library
oprah-orcas-house-master

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top