Насловна / Вести / Новиот „PlayStation 5“ во ноември, цена 400 и 500 долари (видео)

Новиот „PlayStation 5“ во ноември, цена 400 и 500 долари (видео)

Јапонската компанија „Сони“ објави дека ќе ја лансира следната генерација на конзоли за видео игри „Плејстејшн 5“ во ноември.

sony_resize

Компанијата наведува дека новата генерација на Sony PlayStation 5 ќе чини 499.99 американски долари за верзијата со диск и 399.99 долари без диск, објави Ројтерс.

Новаиот Sony PlayStation 5  ќе се појави на пазарите во САД, Јапонија, Канада, Мексико, Австралија, Нов Зеланд и Јужна Кореја на 12. ноември, додека во другите делови на светот ќе биде достапен седум дена подоцна – на 19. ноември.

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top