Насловна / Вести / Новак Ѓоковиќ ќе гради хотел на четири ката на Копаоник

Новак Ѓоковиќ ќе гради хотел на четири ката на Копаоник

Hotel na Gjokovikj na Kopaonik
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во хотелиерскиот бизнис. Тој ќе гради хотел на четири ката во националниот парк Копаоник. Неговиот хотел ќе има 13 апартмани, ресторан, базен и спа-центар. Моментно работите се во фаза на собирање на градежна документација, а самото градење би почнало наскоро.

 

Испрати коментар

Scroll To Top