Насловна / Ентериери / Неутрални бои во комбинација со минималистички дизајн на мебел

Неутрални бои во комбинација со минималистички дизајн на мебел

Со користење на неутрални бои во комбинација со дрво и минималистички дизајн на мебел, дизајнерот Andriy  Voskolovich создава современ енетериер на апартман со локација во Киев.слика-1 Дневната просторија и кујната се со отворен план и се надоврзуваат една на друга, додека спалната просторија е одделена со подвижен параван и во неа доминираат сивите нијанси.

слика-2 слика-3 слика-4 слика-5 слика-6 слика-7 слика-8

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top