Насловна / Вести / (Не)планирано рушење во Данска

(Не)планирано рушење во Данска

Стар силос во Вордингборг во Данска, висок околу 53 метри, уништен е со планирана детонација, но не одело се како треба. По активирањето на експлозивот силосот се срушил во спротивна насока од планираната и оштетил дел од зграда во која се сместени библиотека и музичко училиште. Како што пренесуваат медиумите во Данска, за среќа немало повредени. За рушењето кое било планирано шест месеци користено е 10 килограми експлозив.

[/mobileonly]

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top