Насловна / Најскапата куќа на Беверли Хилс е на продажба за 100 милиони долари

Најскапата куќа на Беверли Хилс е на продажба за 100 милиони долари

Beverli hils najskapa kukja eksterier

За продажба е огласена моментно најскапата куќа во Беверли Хилс, бидејќи за неа новиот сопственик ќе треба да издвои 100 милиони долари. Вилата се вика Opus и содржи седум спални, 11 бањи, два базени, водопад од 60 метри, велнес центар и други содржини.

Beverli hils najskapa kukja enterier

Се простира на 6200 квадратни метри, а има и посебен вински подрум во кој се сместени 170 шишиња од шампањското Кристал.

Beverli hils najskapa kukja enterier1

Во пакет со куќата се продава и ексклузивен возен парк од 10 автомобили, меѓу кои и Ламборџини и Бентли во златна боја.

Beverli hils najskapa kukja garaza

Агентот за недвижности од компанијата Hilton & Hyland, објавил интересен трејлер во кој е прикажан целиот раскош на многу интересен начин.

Beverli hils najskapa kukja vinski podrum

 

 

 

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top