Насловна / Москва – зимска бајка низ фотографии

Москва – зимска бајка низ фотографии

foto-moskva

Кристина Макеева е фотограф од Москва која преку своите фотографии се потрудила да ја пренесе магијата на руската зима и да ги покани туристите да ја посетат Москва токму во зима. „Москва пред Нова година изгледа волшебно. Кога странците ме прашуваат кое време е најдобро за посета на Москва, алудирајќи на ладните зими, јас секогаш ги убедувам дека токму зимата е најдоброто време за да го доживеат градот во својот полн сјај“, вели Макеева. Во продолжение погледајте некои од нејзините фотографии.

moskva-foto-zimamoskva11 moskva-zima1 moskva-zima moskva-foto2 moskva-foto1 moskva-foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top