Насловна / Арт и дизајн / Мијалник со потпис на Карим Рашид

Мијалник со потпис на Карим Рашид

Италијанската компанија Glass Design, соработувала повеќе пати со индустрискиот дизајнер Карим Рашид.

Мијалникот Lap Plus е последен резултат на нивната заедничка работа. Претставува мијалник со специјален визуелен ефект, кој всушност е елегантен и функционален додаток на секоја бања.

1_resize

Мијалникот е дизајниран со концентрични кругови кои се развиваат во форма на елипса со што креираат илузија на просторност и длабочина. Мијалниците се во монохроматска комбинација на бела и црна боја.

2_resize

Lap Plus мијалникот е креиран од Vetrofreddo, иновативен материјал создаден од компанијата Glass Design, а кој се состои од стаклени пигменти и смола. Постољето на мијалникот е креирано од нерѓосувачки челик, а обоено е во мат црна нијанса. Во понудата се и прилагодливи ногарки и држач за пешкири со интегрирана полоца.

3_resize

Како што вели Карим рашид: „Овој мијалник е исклучително функционален, благодарение на својата голема и издигната површина, која го спречува преливањето на водата. Линиите кои го красат само придонесуваат на неговата форма“.

Мијалникот Lap Plus, наскоро ќе биде достапен за купување, кога и ќе се дознае неговата цена.

4_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top