Насловна / Вести / Луксузниот дом на Мерил Стрип се продава за 18,3 милиони УСД

Луксузниот дом на Мерил Стрип се продава за 18,3 милиони УСД

Мерил Стрип ја продава својата куќа сместена во елеитна населба во Њујорк. Недвижноста има 370 квадратни метри, поседува четири спални, пет бањи, пространа работна соба и кино. Цената е 18,3 милиони УСД.  Кујната , трпезаријата и дневната соба се изведени во отворен концепт со многу дрвени детали и прозорци од под до таван кои пружаат прекрасен поглед на градот. Пентхаусот е опкружен од три страни со тераса, која им авкупна површина од речиси 100 метри квадратни.

Познатата актерка ја огласила на продажба својата куќа и минатата година, тогаш за цена од 25 милиони УСД.

MS NYP2

Oscar-winning ‘Mamma Mia’ star Meryl Streep is selling her stunning New York penthouse for a staggering $24.6 million.

MS NYC4

MS NYC5

MS NYC6

MS NYC1

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top