Насловна / Арт и дизајн / Кутија за веш

Кутија за веш

Фина кутија за веш за спална соба или бања. Продукт на швајцарската компанија Ovetto, дизајнирана од Hanspeter Weidmann. Телото на кутијата со димензии, ширина 48, а висина 60 сантиметри е направено од тенко ламелирано дрво (бреза), додека бочните делови се од безбоен елоксиран алуминиуму или премази од антрацит, во црна, бела, црвена ило боја според барање.

4_resize 2_resize 5_resize 1_resize

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top