Насловна / Арт и дизајн / Изложба на современ филигрански накит на Илина Поповска во Concept 37

Изложба на современ филигрански накит на Илина Поповска во Concept 37

1454239_10201874313811542_390408781_n
„Филигрански моменти“ е изложба која се состои од четири тематски целини, споени во едно. Ќе бидат изложени филигрански накит и неколку парчиња од „Дрвенград”, колекција на накит изработена од дрво и дрвени боички.

Изложбата ќе се одржи на 5 декември (четврток) во Concept 37 во 20.30 ч.
954444_10201874313931545_812424519_n 1461904_10201874313171526_2096672807_n 1476944_10201874313891544_530525256_n 1479717_10201874313851543_1220698852_n 1483645_10201874313131525_1754627332_n 1484932_10201874313771541_263486375_n

Испрати коментар

Scroll To Top