Насловна / Арт и дизајн / Изложба на графики од Илија Пенушлиски во „Акантус“

Изложба на графики од Илија Пенушлиски во „Акантус“

Утре во галеријата „Акантус“ ќе биде отворена изложбата насловена како „Градот“ од уметникот Илија Пенушлиски.

izlozba2

Станува збор за изложба на графики инспирирана од мотиви на градовите. Изложбата  ќе биде отворена  до 26 јуни.

izlozba

izlozba1

izlozba3

Фото: Киро ПОПОВ

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top