Насловна / Вести / Изложба на Душан Перчинков во „Остен“

Изложба на Душан Перчинков во „Остен“

Утре (10 декември) во галеријата „Остен“  во 12 часот ќе биде отворена изложба на графички дела на Душан Перчинков, која е во рамките на континуираната изложба Остен4арт.Percinkov
На изложбата ќе бидат претставени 20 дела од уметникот од неколку негови циклуси.

Душан Перчинков е уметник на годината на манифестацијата ОСТЕНОВИ УМЕТНИЦИ НА ГОДИНАТА и носител на Посебно признание од жири за исклучителни уметнички достигнувања на ОСТЕН БИЕНАЛЕ на ЦРТЕЖ Скопје 2014.

Испрати коментар

Scroll To Top