Насловна / Вести / И ова е Скопје… Празно за полициски час

И ова е Скопје… Празно за полициски час

Ширењето на коронавирусот и зголемувањето на бројот на новозаразени, предизвика воведување полициски час на територијата на целата држава во периодот од 22 до 5 часот наутро. Нашиот фоторепортер, во овој период, прошета низ главниот град и регистрираше празни улици, плоштади, трговски центри, паркови.

IMG_20210310_230608

IMG_20210310_230653

IMG_20210310_230757

IMG_20210310_230826

IMG_20210310_231312

IMG_20210310_231342

IMG_20210310_231403

IMG_20210310_231455

IMG_20210310_231525

IMG_20210310_231819

IMG_20210310_231912

IMG_20210310_231955

IMG_20210310_232022

IMG_20210310_232104

IMG_20210311_060958

ФОТО: КИРО ПОПОВ

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top