Насловна / Вести / И ова е Скопје…Дино Парк во Зоолошка градина

И ова е Скопје…Дино Парк во Зоолошка градина

Дино Парк во Скопската Зоолошка градина вистинска атракција за малите, но и за возрасните посетители. Дино паркот собира околу 300 посетители, има 41 диносаурус, дел од нив со синхронизирани движења, а испуштаат и звуци.

IMG_20210528_204611_resize

IMG_20210528_205010_resize

IMG_20210528_205052_resize

IMG_20210528_205131_resize

IMG_20210528_205209_resize

IMG_20210528_205254_resize

IMG_20210528_205350_resize

IMG_20210528_205431_resize

IMG_20210528_205527_resize

IMG_20210528_205653_resize

IMG_20210528_205713_resize

IMG_20210528_204946_resize

IMG_20210528_204455_resize

Фото: КИРО ПОПОВ

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top