Насловна / Арт и дизајн / Футуристичка верзија на старински столен часовник

Футуристичка верзија на старински столен часовник

Во соработка со брендот L’Epee, компанијата MB&F создала футуристичка верзија на старински столен часовник. Станува збор за новиот Starfleet Explorer столен часовник, кој претставува унапредена верзија на нивната прва соработка која се случила пред шест години.

4_resize

Спремен за полетување, овој челичен часовник иснпириран од вселенски брод, добил рачно лакирани акценти и ногарки во форма на буквата С. Во централниот дел, три помали анимирани вселенски истражувачи ги вртат двата диска на индикаторот кој покажува точно време.

1_resize

Механизмот на овој модел има резерва на батеријата во траење од осум дена, а се навива рачно со помош на двостран клуч, кој исто така се користи за подесување на точното време. Како и да е позициониран овој часовник воодушевува со со својот фантастичен финиш. Покрај тоа, тој доаѓа со систем на заштита Incablock, што овозможува да го носите со себе каде и да одите и да не се грижите.

5_resize

Starfleet Explorer е ограничен на само 99 парчиња, а неговата цена изнесува 10.700 швајцарски франци. Достапен е со сини, зелени и црвени акценти.

2_resize 3_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top