Насловна / Архитектура / „Фејсбук“ гради 1.500 нови куќи во Калифорнија

„Фејсбук“ гради 1.500 нови куќи во Калифорнија

Facebook Menio park

Компанијата „Фејсбук“ гради 1.500 нови куќи во Калифорнија, за да го реши проблемот со недостиг на куќи поради тензиите меѓу Силициумската долина и локалните заедници. Компанијата сака да изгради населба со супермаркети, базени и центри за посети во близина на канцелариите во Менио Парк.

fACEbook Menio park1

Плановите ги објавија на социјалната мрежа и тоа што многумина ги воодушеви се големите паркови и зеленилото.

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top