Насловна / Архитектура / Елегантен њујоршки ресторан кој го обожаваат трендсетерите

Елегантен њујоршки ресторан кој го обожаваат трендсетерите

Њујорк неодамна стана побогат за уште еден трендовски ресторан и бар, наречен Legacy Records Restaurant & Cocktail Bar. Тоа е многу елегантен и смислено декориран ентериер со високи тавани потпишан од ценетиот дизајнер Кен Фулк, а кој е поделен во неколку зони. Централниот дел од просторот е, секако, кружен шанк во дрво со високи барски столчиња.њујорк (1)

Во останатите делови, има класичен простор за седење во кој доминираат големи кожни сепареа. Сивите и кафени тонови во комбинација со смарагдно зелената нијанса се водечка комбинација на бои кои на целиот простор му даваат многу луксуз и елеганција. Се разбира, неизбежни се и деталите како прекрасни цветни аранжмани, уметнички дела… Судејќи според заинтересираноста, The Legacy Records се наметна како едно од омилените њујоршки собиралишта за многу кратко време.њујорк (7) њујорк (6) њујорк (5) њујорк (4) њујорк (3) њујорк (2)

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top