Насловна / Арт и дизајн / Денес изложба „Подобро на гранка одошто заглавен во лифт“

Денес изложба „Подобро на гранка одошто заглавен во лифт“

Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) и сликарот Мирослав Масин Ве покануваат на отворањето на изложбата „Подобро на гранка одошто заглавен во лифт“. Изложбата на делата на Масин ќе се отвори денес, 26. ноември во ликовниот салон на МАНУ во 19 часот.Screenshot_1 Screenshot_2

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top