Насловна / Вести / Бои за декорирање на спалната соба на почетокот на пролетта

Бои за декорирање на спалната соба на почетокот на пролетта

Температурите се зголемуваат од ден во ден, а пролетните бои ја заменуваат зимската белина.

soba1

Ако веќе не му дадовте чувство на пролет на вашиот дом, време е да го сторите тоа. Всушност, секоја година со нетрпение чекаме нова пролет, а потоа лето, со надеж дека некои нови интересни бои и комбинации ќе ни овозможат да го создадеме нашиот простор од соништата. Уникатниот сет на бои и трендови во однос на декорот на спалната соба е оној што ви го претставуваме денес. Она што може да се забележи е дека тие изгледаат оптимистички.

soba

Ако сте љубител на синиот тон, се чини дека една од неговите нијанси што комбинира мала доза на зелена со сина боја е идеална боја за почетокот на пролетта. Тоа е боја создадена за еклектични простори – магичен тиркизен, кој носи неверојатна свежина во спалната соба. Рафиниран и идеален за комбинирање со златни и месинг тонови, тој е вашиот адут оваа пролет. Започнете со ѕидовите, и ако се осмелите доволно, пренесете го во постелнината, завесите и теписите.

soba2

Иако се стремиме кон посвежи бои, не смееме да ги изоставиме боите што се прогласени за бои на 2021 година. Со комбинирање на жолта и сива, можете да создадете навистина уникатна спална соба во која ќе ви биде задоволство да останете. Овие бои имаат смирувачки ефект врз човечкиот ум, што е повеќе отколку што ви треба по напорниот работен ден.

soba3

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top