Насловна / Арт и дизајн / 50 години од култните „Ролинг Стоунс“

50 години од култните „Ролинг Стоунс“

roling stounsi 50 godini_5
Во Париз во галеријата Nikki Diana Marquardt,отворена е изложба на фотографии со наслов „50 години на групата Ролинг Стоунс“, посветена на половина век од постоењето на овој легендарен бенд. Почнувајќи со нивниот прв концерт во лондонскиот Marquee Jazz Club во 1962 година, ретроспективата прикажува 76 црно-бели и колор фотографии на познатата група во којашто доаѓале и заминувале големи имиња на светскиот рокенрол циркус.
Изложбата во Париз пристигна по Лондон и Њујорк, и ќе остане отворена до 12 јануари следната година.

roling stounsi 50 godini_6 roling stounsi 50 godini_4 roling stounsi 50 godini_3 roling stounsi 50 godini_2 roling stounsi 50 godini_1

Испрати коментар

Scroll To Top