Насловна / Арт и дизајн / 18 Мај – Меѓународен ден на музеите и Европска ноќ на музеите 2019

18 Мај – Меѓународен ден на музеите и Европска ноќ на музеите 2019

Традиционално како и секоја година и оваа година Националната галерија се придружува кон
одбележувањето на 18 Мај – Меѓународен ден на музеите и Европска ноќ на музеите 2019.
Програмата на оваа манифестација ја збогатуваат со три изложби во трите нивни објекти:
во Мала станица – Малдински Пролетен Салон, во Даут пашин амам – Костадин Танчев Динка и во Чифте амам – Африм Спахиу и Ликовна работилница за деца.

unnamed

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top