Насловна / Вести / За новиот електричен „Фолксваген“ стигнале 10.000 нарачки во првите 24 часа

За новиот електричен „Фолксваген“ стигнале 10.000 нарачки во првите 24 часа

Станува збор за Volkswagen ID.3, кој претставува електричен еквивалент на моделот Golf. Новиот електричен модел на овој автомобилски гигант чини околу 30.000 евра. Планирани се само 30.000 примероци од овој модел, а од компанијата истакнуваат дека се примени 10.000 резервации само во првите 24 часа од отворањето на книгата за нарачки. Сите заинтесирани клиенти сe од Европа, со оглед дека ID.3 најпрво ќе биде достапен на стариот континент.

Според тврдењата на VW, моделот ID.3 ќе има автономија од 420 километри помеѓу две полнења на батеријата.

id31

id32

ID33

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top