Насловна / Арт и дизајн / Светлика во индустриски стил која обезбедува идеална светлина

Светлика во индустриски стил која обезбедува идеална светлина

Разноврсна и може да се полни, ламбата Maкаa дизајнирана од Марк Садлер обезбедува удобна дифузна светлина каде и да е поставена.

lampa

Оваа прекрасна безжична столна ламба со батерија на полнење сега доаѓа во нова завршна обработка и елегантни бои. За разлика од индустриските премази, рачно изработената завршница создава софистицирана и визуелно привлечна богата мат текстура, која ја претвора светилката во препознатливо парче, погодно за секој декор.

Со право може да се каже дека Мака е светилка која обезбедува удобна дифузна светлина каде и да е поставена. Нејзината мала големина и специфичната геометрија го прават идеален производ за опремување соби во индустриски стил, но секако е подеднакво погоден за осветлување на домови и ресторани.

lampa1

Благодарение на „dim to warm“ LED технологијата, светилката нуди можност за прилагодување на интензитетот и бојата на светлината, постигнувајќи ја саканата атмосфера во секоја прилика, преку копчето што се наоѓа под главата на светилката.

На овој начин, можно е постепено да се трансформира топлото бело светло во многу топло и меко светло со само еден клик.

lampa2

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top