Насловна / Вести / Стан кој поттикнува позитивна атмосфера

Стан кој поттикнува позитивна атмосфера

Кога на распологање имате два апартмани од педесет квадрати во прилично лоша состојба и ви треба простор за живеење за поголемо семејство, има само едно логично решение – пренамена на двата во еден поголем стан.стан1 (2)

Ова е токму начинот на размислување на дизајнерите од шпанското студио Raúl Sánchez Architects, кое неодамна го претстави проектот Duplex. Станот на кој работеле се наоѓа во Барселона, поточно во квартот „Равал“, а централната фигура на објектот е масивна златна коцка која се протега од првиот до вториот кат.стан1 (6)

Жолтата боја, во комбинација со белата боја, доминира во станот, што го прави местото да стимулира среќна и позитивна атмосфера. Дизајнот на ентериерот е претежно минималистички и современ, со само неколку детали кои се отскокнуваат.стан1 (3)

На пример, еден обоен ѕид оставен е токму како што бил, и тоа затоа што цртежите биле инспирирани од бразилската култура. Имено, новиот сопственичка на апартманот е од бразилско потекло, и токму тој ѕид бил одлучувачки во одлучувањето за купување на двата стана.стан1 (8) стан1 (5) стан1 (4) стан1 (1)

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top