Насловна / Вести / Што е екофашизмот и зошто не смее да пушти корен

Што е екофашизмот и зошто не смее да пушти корен

Интернационалистички, универзалистички и солидарен пристап е единствениот начин да се надмине еколошката и климатска криза, во регионот и пошироко.

На следниот линк можете да го прочитате новиот блог на ResPublica: Што е екофашизмот и зошто не смее да пушти корен на Иво Босилков.

екоф_resize

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top