Насловна / Арт и дизајн / Седум одлични продавници во Париз за декорации кои треба да ги посетите

Седум одлични продавници во Париз за декорации кои треба да ги посетите

Нема кој не сака да се врати со некаков сувенир од Париз што ќе биде достоен потсетник за доживеана туристичка авантура. Па, на пример, ако преферирате интересни, дизајнерски декорации за дома, односно за уредување на ентериери, тогаш морате да ги проверите париските локации кои се вредни за посета.

Имено, Париз е навистина преполн со мини-продавници што изобилуваат со рачни работи, особено кога станува збор за детали и декорации за дома што ќе ве воодушеват. Подолу, ви нудиме избор од неколку атрактивни продавници, кои можете да ги посетите кога ќе дојдете во Париз и да најдете атрактивни спомен подароци за себе или блиска личност…

1. Empreintes

1
2. Astier de Villatte

2
3. La Trésorerie
3
4. E. Dehillerin

4
5. Bobart

5
6. Antoine et Lili

6
7. Buly 1803

7

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top