Насловна / Вести / Проф. Марковски: Мостовите не трпат компромиси!

Проф. Марковски: Мостовите не трпат компромиси!

Дел од мостовите во Македонија се во добра состојба, но не мал број имаат сериозни оштетувања кои ја намалуваат нивната носивост, употребливост и доверливост, вели професорот д-р Горан Марковски за Дојче веле на македонски јазик. Целосното интервју со професорот  Марковски можете да го прочитате тука.

30

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top