Насловна / Арт и дизајн / Примери на модерен дизајн од страницата на Инстаграм „Call It Design“

Примери на модерен дизајн од страницата на Инстаграм „Call It Design“

„Call It Design“ е Инстаграм страница која собира разни интересни примери на современ дизајн, кои можат да послужат за инспирација. Интересни скали, повекенаменски мијалници, удобни спални соби, интересни бањи, кревети на кат и уште многу нешта. Во галеријата подолу можете да видите некои од интересните дизајни.

Преклопни скали со пристап до машина за перење

1.1_resize

Интересни кревети на кат

2.1_resize

Згради и ѕвезди гравирани на завеси за затемнување

3_resize

Креативен сад за прибор за јадење или четки за заби, Peleg Design

4_resize

Кабина во шума, Jay Lalka

5_resize

Софа за кучиња, Seungji Mun

6_resize

Фиока за полнење, Rev-A-Shelf

7_resize

Бања со двор

8_resize

Шоља, White Rabbit Express

9_resize

Ранч на северните светла во Лапонија, Финска

10_resize

Тераса

11_resize

Дизајн за работен простор

12_resize

Влез во ресторан

13_resize

Мијалник со површина за сушење

мик_resize

Полица за чување на клучеви од саќе

15_resize

Скали, Ander Alencar

16_resize

Ротирачки ТВ панел, Holzk Móveis

17_resize

Пет жичани вазни како шишиња, Kirklands

ваз_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top