Насловна / Арт и дизајн / Прекрасен хотел кој е целосно посветен на растенијата

Прекрасен хотел кој е целосно посветен на растенијата

Во самиот центар на Брисел во дискретна улица се наоѓа еден навистина необичен хотел, а кога ќе го видите од улица воопшто не би претпоставиле дека станува збор за хотел. Имено, од предната страна има продавница која им нуди на своите посетители голем и разновиден избор на различни видови растенија. брисел (11)

Случајните минувачи би претпоставиле дека тоа е „нормална“ продавница со растенија, но во нејзините рамки има ресторан, бар и хотел. Откако ќе поминете низ продавницата и ресторанот, доаѓате до прекрасна, внатрешна тајна градина во која може да уживаат сите оние кои одлучат да останат во овој шармантен хотел. брисел (10) брисел (7)

Секоја соба која е за изнајмување е украсена со многу растенија, а кои можете да ги купите меѓу другото и во хотелската продавница. Па така постојат спална соба, бања и ходници подеднакво исполнети со растенија кои создаваат впечаток дека сте во урбана зелена оаза. Сите посетители имаат загарантиран одличен одмор во мирна и релаксирачка атмосфера, иако сте во самиот центар. Во ресторанот и во барот има бројни здрави јадења и пијалаци, така што ова е вистинското место за сите љубители на природата.брисел (9) брисел (8) брисел (6) брисел (5) брисел (4) брисел (3) брисел (2) брисел (1)

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top