Насловна / Вести / Почна реализација на „Велоштад“ во склоп на Транспортниот Центар

Почна реализација на „Велоштад“ во склоп на Транспортниот Центар

Започна реализацијата на првонаграденото решение за прототип велосипедски паркинг – „Велоштад“ на младите Михајло Стојановски и Теа Дамјановска од конкурсот за #ВелоПаркинг, организиран од Скопје Лаб.

0_resize

Решението е во процес на изведба на локација во склоп на Транспортниот Центар во Скопје, непосредно до влезот и паркингот за Автобуската станица на  делот кон улицата „Владимир Комаров“ и булеварот „Кузман Јосифовски Питу“.

2_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top