Насловна / Архитектура / Побрзајте да се пријавите за Brick Award 2020

Побрзајте да се пријавите за Brick Award 2020

Креативните и иновативни градби кои не оставаат без здив се повеќе се насочени кон функционалност и ефикасност. Тулите се идеален избор на материјал за градба затоа што нудат бесконечни можности за употреба, трајност, креативност и задоволување на потребите на модерното домување.

Инспирацијата извира од врвните архитектонски решенија кои користат тули во нивната изведба. Со цел да се наградат овие иновативни решенија, на секои две години се одржува Wienerberger Brick Award – награди за најдобрите објекти, кои имаат за цел да покажaт колку возбудлива и исклучителна може да биде модерната архитектура со тули.

unnamed (1)_resize

Бидете и Вие дел од приказната!

Овогодинешното доделување на наградите ќе биде дигитална церемонија со директен пренос на 23 септември (среда) во 18 часот на кој може да присуствувате и Вие! Пријавете се тука!

Линк до номинираните објекти: https://www.brickaward.com/Nominations.html

Линк до информации за Brick Award: https://www.brickaward.com/About.html

Погледнете само некои од наградените објекти кои се објавени во книгата Brick Award:

unnamed

unnamed_resize unnamed (1)

ИНСПИРАЦИЈА ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ

Ако сте заинтересирани за модерни и инспиративни објекти кои со сигурност ќе Ви дадат многу нови идеи, превземете го Wienerberger глобалното списание – architectum – кое содржи воодушевувачки проекти од целиот свет.

00_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top