Насловна / Архитектура / Отварање на БИМАС

Отварање на БИМАС

Биеналето на македонската архитектура – БИМАС е двонеделна манифестација во
организација на Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ).
XIX Биенале на македонската архитектура, тема: BAUKULTUR ќе се одржи од 13 до 27 септември 2018. Свеченото отварање и изложбата на македонските архитекти на која се презентира двогодишното творештво (реализации и проекти) изложено во шест категории е во четврток, 13 септември 2018 во Музеј на град Скопје во 20 часот.

bimas

11

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top