Насловна / Вести / Општина Центар ги отстранува терасите

Општина Центар ги отстранува терасите

„Општина Центар ги отстранува терасите на кафулињата и рестораните во центарот на градот кои узурпирале повеќе јавна површина од дозволената и со тоа го попречуваат просторот за пешаци и ја загрозуваат нивната безбедност. Денеска заврши отстранувањето на терасата на „Бастион“, а ние продолжуваме да постапуваме по останатите решенија“, објави вчера градоначалникот Саша Богдановиќ.

баст

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top