Насловна / Ентериери / Мал апартман со бели и свежи тонови

Мал апартман со бели и свежи тонови

Секогаш можеме да го искористиме нашиот простор и да направиме од него пријатно место за живеење. Со користење на одредени трендовски елементи дневниот простор може да се трансформира во конфорен простор. Овој стан е дело на рускиот дизајнер на ентериери Станислав Борождински.

1-mal-stan

Во овој стан во голема мера се употребуваат белите и светли тонови на свежи бои. Во, и така малиот простор сместени се неколку дизајнерски парчиња мебел, а како интересни елементи се јавуваат високата трпезариска маса, како и библиотеката која е вградена во ѕидот од дневната соба.

2-mal-stan

Спалната соба се карактеризира со чистина и елеганција, надополнета со уметнички белег кој во вид на тапета го вдомува прекрасниот пејзаж на еден од ѕидовите.

3-mal-stan

4-mal-stan

5-mal-stan

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top