Насловна / Вести / Луксузен стан во Palazzo Dell Sol во Мајами

Луксузен стан во Palazzo Dell Sol во Мајами

Бирото Sam Robin Design со седиште во Мајами, Флорида, работи на проекти низ САД, како и на меѓународно ниво во Швајцарија, Бразил, Лондон, Монако и Мексико. Со желба да се прилагодат на своите клиенти и проектираат според нивните потреби, Sam Robin Design изработува специјализирани ентериери со внимание на деталите и квалитетот. Познати се по модерни дизајни за престижни клиенти, како и по свој мебел и додатоци за нивните комерцијални и станбени проекти.

5_resize

Станот со површина од 720 квадратни метри се наоѓа на островот Fisher Island во близина на Мајами, на осмиот кат во Palazzo Dell Sol, луксузен резиденцијален објект сместен на самиот брег. Во овој објект цената на становите се движи околу 3.2 милиони долари, додека чланарината во специјалниот Fisher Island клуб, изнесува 250 илјади долари.

4_resize

1_resize 2_resize

Покрај современиот ентериер и извонредниот поглед на брегот, станот има и тераса од 250 квадратни метри, пет спални соби, работна соба и шест бањи. Дневниот боравок и терпезаријата се пространи како и кујната со голем кујнски остров, а една од спалните соби има и свој помал дневен боравок.

7_resize

„Кога завземаме естетски став за нашиот проект на Fisher Island, зборови кои на доаѓаат на ум беа софистицирано, елегантно, едноставно, рекалсирано, свежо“, велат од Sam Robin Design.

8_resize 3_resize 6_resize 9_resize 10_resize 11_resize 15_resize 14_resize 13_resize 12_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top