Насловна / Архитектура / Куќа на Рајт вистински приватен рај

Куќа на Рајт вистински приватен рај

На Petre Island, приватен остров на само 15 минути воздушна линија од њујоршкиот Менхетн можете да дојдете директно со брод или хеликоптер.

40

Имотот се издвојува со тоа што на станарите им нуди она што им е најпотребно: приватност, легендарен дизајн и можност брзо да се дојде од Големото јаболко. Цената на ваква ексклузивност не е мала, се продава за 12.9 милиони долари.

1
Овој имот содржи две вили кои ги проектирал славниот Френк Лојд Рајт. Островот е прекриен со дрвја, т.е. ваша приватна шума, а е само на пет минути од главниот брег. Кога веќе се поседува приватен рај, веројатно ретко кога и се напушта, било да е тоа поради главната куќа со четири спални соби, која делумно виси над водата или големите прозори и пространиот дизајн поради кој се чувствувате како да сте на своја приватна супер јахта.

3

Можеби на тоа ќе придонесе и ентериерот од камен и дрво, кој истовремено е рустичен и модерен, а буквално целиот е дело на светската икона на архитектурата.

4

6
Секако, вила со свој приватен остров не би била комплетна доколку не е свртена и на опкружувањето, па така таа има и своја приватна плажа, пристаниште и хелиодром. Нема потребна да се објаснува зошто ова приватно острово е идеално за луѓе кои сакаат гости, бидејќи тоа поседува и куќа наменета токму за гостите.

5

8

9

10

7

13

17

18

19

 

22

20

14

15

16

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top