Насловна / Архитектура / Конзолен ресторан надвиснува над кањон во Мексико

Конзолен ресторан надвиснува над кањон во Мексико

Бирото TALL Arquitectos од Мексико проектирало ресторан кој ја задоволува човековата страст, место и поглед од кој запира срцето, јавува Architizer .

1
Нивите провокативни 3Д презентации го прикажуваат Birе Bitori, луксузен ресторан и коктел бар вграден во карпата високо над прекрасен природен пејзаж. Положбата на објектот ќе им овозможи на посетителите прекрасни панорамски погледи на кањонот и познатите водопади Basaseachic Falls – само на оние кои можат храбро да прошетаат низ огромниот стаклен кат на објектот .

4
Архитектонскиот концепт е ресторан и отворена тераса сместен на надвиснатиот волумен над кањонот Copper Canyon на висина од околу 1800 метри, во северозападниот дел на Мексико.

2
Влезот на комплексот е означен со минималистички ѕид и вода, а позади него чека изненадување од кое застанува здивот. Ентериерот се карактеризира со палета на природен материјал и од сите страни е опкружен со долги стаклени отвори кои во секое време овозможуваат поврзување со извонредниот пејзаж.

3

[/mobileonly]

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top