Насловна / Вести / Кога ќе открете симпатични врати – the Doors of London

Кога ќе открете симпатични врати – the Doors of London

Дали некогаш сте прошетале низ градот и сте забележале врата која е толку симпатична што едноставно морате да се фотографирате пред неа? На фотографката Бели Фоксвел тоа често и се случувало и одлучила од тоа да направи хоби што ќе го сподели со луѓето преку Инстаграм.

1

Бела претходно се занимавала со маркетинг за други брендови и помислила дека е време да го проба она што ги учи другите. Кога неколку пати фотографирала убава влезна врата, сфатила дека тоа е нешто што ја привлекува и си поставила предизвик да продолжи да работи во таа насока. Нејзиниот Инстаграм профил наречен The Doors of London собрал речиси 70.000 следбеници.

2

Таа вели дека нема поубаво чувство од тоа кога ќе шетате по улица и ќе забележите генијална врата за која не сте ни знаеле дека постои. Затоа таа често истражува разни лондонски улици и го бележи она што го пронаоѓа. Нејзиниот профил е преполн со вакви убави фотографии, а во галеријата подолу ви пренесуваме некои кои веруваме дека ќе ви се допаднат.

3

4

6

5

7

8

10

9

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

22

23

24

25

26

27

29

32

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top