Насловна / Арт и дизајн / Изложба Стадим во НЛБ Галерија

Изложба Стадим во НЛБ Галерија

Денес, со почеток од 19 часот во НЛБ Галерија, ќе биде отворена изложбата на Сликарската династија Стадим. Изложбата ќе биде поставена до крајот на месецот и ќе биде отворена секој работен ден од 8 до 18 часот и сабота од 8 до 16 часот.

Izlozba_Stadim

Ретка е можноста на една заедничка изложба преку говорот на сликата да се запознаеме со семејство во кое уметноста е живот. Семејството Димитрови е уникатно бидејќи не само што легендарниот македонски сликар Стадим, неговата сопруга Оља, синот Димитар и внуците Маја и Максим се ликовни уметници, туку истите им се добро познати на домашните и меѓународните љубители на ликовната уметност.

 

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top