Насловна / Арт и дизајн / Иронично огледало кое изгледа како емотикон

Иронично огледало кое изгледа како емотикон

Со нос, уста и око (кое намигнува), ова иронично огледало за бања, создадено од Диего Гранди, изгледа како емотикон. Едноставно и практично, игра со магнетни елементи – можеме да ги прицврстиме и одвоиме како што сакаме – и го менува изгледот на целиот дом.

4_resize

Franky by Azzurra, магнетското огледало со додатен прибор, тоа што го прави посебно е духовито, забавно, разиграно, разноврсно и трансформативно. Ова огледало кое потсетува на симпатичен емотикон иронично и паметно го толкува концептот на практичност, бидејќи си игра со магнетни додатоци кои можат слободно да се постават или отстранат.

3_resize

Огледалото е во форма на круг, со вградено LED светло, опремено со фиксна полица и два подвижни магнетни додатоци: полукружна полица и држач за четка за заби. Покрај тоа, може да се комбинира со независна ѕидна полица и столче кое може да се користи како седиште или како мала маса.

Диего Гранди, дизајнерот од Милано, роден 1977 година, често игра со мешавина од графички елементи, едноставност, современа елеганција и иронија.

6_resize

5_resize

2_resize

Испрати коментар

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top